>

"Mám ještě hodně na čem pracovat." řekl Klanica po výhře v Olomouci

draci_treneri, 14.05. 2018 Aktuality

Pátek 11.05. 2018, 19:00 hodin, hřiště MBS

Lídr extraligové tabulky z Brna přivítal na MBS trápící se Skokany Olomouc. Za Draky na kopci začal Michal Sobotka a odházel dominantních 5 směn a Skokany nepustil k vážnějšímu tlaku. Domácí zásluhou dnešní výborné pálky, šli hned od začátku do vedení a postupně přidávali bod po bodu. Hosté zatlačili až v úplném konci zápasu, kdy na mladého Viktora Večerku dali 4 body. To ale byla už jen korekce skóre a Draci si tedy připsali další vítězství. Příští zápas tyto dva týmy odehrají zítra v Olomouci.

V sobotu Draci hráli v Olomouci odvetu se Skokany a i zde byli silnějším týmem. Výhra 11:3, ale hlavně první celé utkání pro Martina Klanicu. "Za prvé bych rád poděkoval za příležitost, že jsem mohl hrát celý zápas. Bylo to úžasný a užil jsem si to, ale zároveň jsem přišel na to, že je ještě hodně, ale hodně na čem pracovat. Nyní mám jasný cíl, na čem dělat. Každopádně díky moc." slavil Klanica

Neděle 13.05. 2018, 14:00 hodin, hřiště Arrows

V sluncem prozářeném nedělním odpoledni hostili ostravští Arrows lídra tabulky brněnské Draky. Před utkáním obdržel Jakub Malík pamětní plaketu za dosažení 600 hitů v Extralize.

Zápas probíhal v režii Draků. Hned v první směně po dvou HP a sérii čtyř hitů se ujali vedení 4:0 a vybudovali se tak rozhodující náskok. Ten postupně navyšovali až na rozdíl 10:0 v sedmé směně. Ostravští se trápili na pálce, většinu jejich odpalů pochytala bezchybná obrana hostů. Dá se říct, že Drakům se podařilo vše, na co sáhli. Rozdílový bod získali symbolicky dvoubodovým homerunem Hubbarda.

Světlým okamžikem zápasu byl velmi sympatický akt – předání květin přihlížejícím ženám-matkám k jejich svátku.

Přemek Chroust byl hvězdou utkání: "Vlítli jsme na ně už od začátku a podařilo se nám skórovat v prvních dvou směnách. Nadhazovači byli také bezchyní a drželi ostravský tým mimo hru. Byl to skvělý týmový výkon."

Starší články