>

Dvě výhry s Třebíčí a postup do semifinále poháru

draci_treneri, 07.05. 2018 Aktuality

Třebíč Nuclears vs. Draci Brno – pátek 4.5. 19:00 MBS

Domácí Draci udeřili hned v úvodní směně a ujali se vedení 1:0. Třebíč ale odpověděla rychle v následující směně, kdy vyrovnávací bod stáhl, loučící se se svou hráčskou kariérou, David Winkler. Nicméně domácí si postupným tlakem na pálce a s pomocí celkem 4 chyb hostující obrany vzali vedení zpět. Kvalitní výkon Johna Husseyho podpořeny slušnou hrou v obraně zapříčinil, že se už Třebíč nedokázala přiblížit a Draci si připsali další výhru. A stále suverénně vedou extraligovou tabulku.

Filip Moštěk byl hvězdou utkání a zápas shrnul pár slovy „Naši nadhazovači zaházeli skvěle a je super, že mohu být součástí jejich výkonů a krýt jim záda. Třebíči jsme udělili lekci v produktivitě stahování bodů, to byl dnešní rozdíl.“

Draci Brno vs. Třebíč Nuclears – sobota 5.5. 16:00 areál Na Hvězdě

„V poslední době hrajeme s Třebíčí vyrovnané zápasy, což se dnes zase ukázalo. Měli jsme trošku víc štěstí. Asi rozhodla obrana. My jsme neudělali tolik chyb, co udělali domácí, a dokázali jsme na ty chyby skórovat…“ Řekl po utkání Na Hvězdě coach Draků na první metě Hynek Čapka. Draci porazili Nuclears 4:0 a upevnili si vedení na špici Extraligy.

První dva doběhy zaznamenali Draci hned v první směně, když nejdříve Arnošt Dubový ukradl domácí metu po divokém nadhozu Američana Reece Greena a druhý bod přidal po chybě třebíčské obrany Přemek Chroust. Hráči Nuclears byli nejblíže ke skórování ve čtvrté směně, kdy na jeden aut obsadili všechny mety. Místo stažení doběhu ale následoval dvojaut, kterým obrana Draků směnu ukončila.

Na druhé straně se skvělým dvojautem blýskl mladičký Marek Krejčiřík hrající na spojce, který svým zákrokem zakončil šestý inning a vyautoval Hubbarda s Furkem. Za Draky skóroval po dalším divokém nadhozu ještě Filip Moštěk a v úvodu osmé směny Martin Schneider po dlouhém sebeobětovacím odpalu Dondreie Hubbarda.

Třebíč se nadechovala k útoku znovu v dohrávce deváté směny. Dlouhý odpal Jiřího Novotného ale skvělým zákrokem zlikvidoval Arnošt Dubový. Na mety se dostali Daniel Cameron, střídající Robin Vávra a po nepříjemném trefení Zdeněk Kutílek. Relief Martin Schneider podpořený bezchybnou obranou Draků ale žádný doběh domácích nepřipustil.

Olympia Blansko vs. Draci Brno – neděle 6.5. 14:00 MBS – Český baseballový pohár

V nedělním pohárovém utkání proti sobě nastoupili za Olympii Blansko David Farkaš, který stále udivuje svými výkony baseballovou veřejnost, protože se narodil pouze s jednou rukou, a přesto to nedává znát. Blansko zatím v lize nevyhrálo ani jednou a přijelo překvapit. Za Draky startoval na kopci Michal Sobotka a soupeře držel s přehledem na uzdě. Draci v polovině utkání zápasu vedli 4:1. Sobotku vystřídal Jan Vašourek, který obdržel 2 body na stav 4:3. Poslední směnu měl pohodlně zavřít Wes Roemer. Na něj si Olympia schovala snad všechny své síly a dokázala třikrát skórovat a otočit tak stav utkání na 6:4. Draci na malou chvíli znervózněli, ale po dvojmetovém odpalu Přemka Chrousta byli zpátky na koni. Vítězný doběh Chrousta stahoval odpalem Wes Roemer. Ten si tak v tomto zápase sáhl na dno, ale skončil na vrcholu jako hvězda utkání. Draky v semifinále Českého baseballového poháru bude čekat Technika Brno. Zápas se odehraje 20.května na MBS.

Starší články