>

Souhrn víkendu #2: Áčko 3 výhry, U13 stříbro

draci_treneri, 09.04. 2018 Aktuality

V pátek 6.4. se na nadhazovacím kopci proti sobě v Komárově postavili Martin Bareš v modrém hroším a Radim Chroust v černém dračím dresu. Oba předváděli skvělé výkony. Draci se vedení ujali ve druhé směně, kdy odpálili 4 hity v řadě a po nich třikrát skórovali. Dračí obrana si vybrala slabší chvíli ve čtvrté směně a po sérii chyb a 3 hitech brali vedení 4:3 Hroši. Bareše vystřídal McDowall, který Draky držel vší silou, ale bohužel nebyl tak přesný, jak by chtěl. Tři body přišly z nenadání na konci 6. směny ve prospěch Draků. Skóre 6:4 nakonec zůstalo do konce. V zápase bylo k vidění 7 chyb a žádný vícemetový odpal, i tak bylo utkání do poslední směny napínavé. Drakům se v průběhu zápasu zranil Adam Hajtmar, který 2-3 týdny nebude moci nastoupit.

V sobotním zápase se na nadhazovacím kopci proti sobě představili mladý prospekt Ondřej Furko za Draky a import Stephen Swagerty za domácí Hrochy. Drakům se podařilo 4x skórovat už ve druhé směně po sérii hitů. Hroši se zpět do zápasu dostali v dohrávce šesté směny, kde skórovali třikrát. Vyrovnaný boj skončil po deváté směně v poměru 7:4 ve prospěch Draků Brno. Zejména mladí hráči Filip Moštěk s Martinem Kalábkem zažili vydařený zápas a přispěli velkou mírou k výhře Draků.

Úvod nedělního zápasu byl v rukou dobře házejících nadhazovačů obou týmů. První body přivezl hostující tým ve třetí směně po drobném zaváhání ostravské obrany a třech po sobě jdoucích hitech Kalábka, Dubového a Hubbarda. Další dvě směny nadále drželi nadhazovači pálkaře na uzdě. V šestém inningu Draci úspěšnými hity Dubového, Hajtmara a sebeobětovacím odpalem Čecha navýšili skóre na 4:0. To se probudili i pálkaři Arrows. Juněc a Navrátil snížili stav na 4:1. V následující směně brněnští hráči stáhli další bod a v 8. směně "přivítal" na kopci Terrela Joyce solo homerunem Dondrei Hubbard. Na střídajícího Petra Minaříka našli recept ostravští až v 9. směně, ale stačilo to jen na kosmetickou úpravu výsledku 6:3 pro Draky. Ve větrném, ale slunečném počasí viděly zaplněné tribuny pohledný baseball a vítězství hostujícího týmu.

Petr Čech, kečr Draků, zhodnotil sérii zápasů se slovy: „Byl to úspěšný víkend. Tři výhry proti dobrým týmům, ale černý puntík dostává naše obrana, která byla jednoduše špatná. Skvělý výkon ale předvedli naši nadhazovači. V útoku se také nemáme za co stydět a výhry bereme.“

Draci tak zatím nepoznali chuť porážky a po druhém hracím víkendu mají 4 vítězství a jsou jediným neporaženým týmem v tabulce. Ve středu je čeká zápas v Blansku od 19 hodin, který se hraje znovu, protože se o prvním hracím víkendu nedohrál kvůli nepřízni počasí.

Svoji soutěž začali také borci z kategorie U21. V neděli hráli na hroších, kde v zápase padlo 8HR, bohužel jen jeden z naší strany z pálky Ondřeje Furka. Výsledek tak nakonec 18:12 ve prospěch modrého týmu. Druhý zápas byl přerušen za stavu 5:5 z důvodu tmy.

V kategorii U18 hájí dračí barvy 2 týmy. Tým 18 má 2 výhry a tým 17 jednu výhru a jednu prohru.

U15 stále čekají na první zápas. Dočkají se v neděli, kdy jedou na Kraví horu.

Třináctky sezonu odstartovali turnajem na Eagles, odkuď přivezli nádherné stříbrné medaile. Prohra ve finále s žákovskou reprezentací určitě nemrzí.

 

Starší články