>

Novoroční odlet dvou Draků do USA

draci_treneri, 27.12. 2017 Aktuality

Dvojice mladých talentů má před sebou velkou cestu za oceán, kde bude sbírat zkušenosti. A to nejen baseballové, ale zajisté i životní. Konkrétně se jedná o dvě mládežnické hvězdy Martina Červinku a Honzu Nebenführa. Oba vděčí za dobré jméno našeho klubu na mezinárodním poli a zejména svým dovednostem. Jedné se o půl sezónní stáž, a proto se s kluky uvidíme ještě na konci školního roku.

Více o jejich cestě a očekávání se dozvíte níže.

J.F.: Kdy přesně a kam odlétáte? Kdy se vracíte?

M: Odlítám před silvestrem, 29. prosince a moje cílová destinace je Raleigh v Severní Karolíně. Do Česka se budu vracet někdy mezi koncem května a půlkou června, to záleží na tom, jak se našemu týmu bude v sezóně dařit.

H: Odlétám 10.1 a letím do Arizony do města Yuma na Arizona western college. Škola konči 20.5, ale kdy přesně skončím sezonu nevím. Záleží na playoff, jak budeme hrát, ale v červnu bych měl být tady.

J.F.: Na jakých budete univerzitách?

M: Budu studovat na Wake Tech Community College, což je největší community college v Karolíně. Hlavní kampus, kam já budu chodit do školy, se nachází v jižní části Raleigh.

H: Jedu na junior college, jak jsem říkal v otázce předtím, jmenuje se Arizona Western College.

J.F.: Myslíte, že vám školní povinnosti budou dělat problém? Už víte, jaké budete navštěvovat hodiny?

M: Školní povinnosti určitě problém dělat nebudou, spíš bude zajímavý si zvyknout na ten trošku jiný systém, než je tady u nás, ten už jsem trošku okusit v rámci příjímacího procesu. Do školy budu chodit každý den na 8 a kolem 11 budu končit. Vybral jsem si obor business marketing, takže mezi moje předměty patří ekonomie, management a marketing.

H: Co se týče školních povinností nemám vůbec představu, jestli to bude těžké nebo ne, ale myslím, že školství v České republice mě připravilo dostatečně. Hodiny si budu volit až 6.1.

J.F.: Co se týká baseballu, už znáte svůj tréninkový program?

M: Co se baseballu týče, hrát tedy budu za WakeTech Eagles, pravděpodobně hlavně třetí metu, ale to se všechno uvidí, až tam dorazím. Tréninkový program taky netuším, zajímat se o to budu až na místě.

H: Svůj treningový plán ještě nevím, ale jedu tam jako “starter”, což znamená, že budu mít svůj program a zápasy, co bych měl házet.

J.F.: Co si od této stáže slibujete?

M: Doufám, že si to užiju, což asi nebude problém, jelikož tam budu hrát s Martin Mužíkem, se kterým je vždy spousta srandy. Budeme spolu i bydlet na bytě, takže si naplno užiju jeho pověstné kuřecí. Snad si zlepším mluvenou angličtinu a třeba mě v té škole aji něco naučí. Ale především věřím, že mi 50 extra zápasů a každodenní tréninky přinesou hodně zkušeností a vrátím se silnější a připraven na naši českou ligu.

H: Slibuju si to, že mě to posune dál v baseballe, abych přiletěl a mohl pomoct drakům jak v extralize, tak ve své kategorii. A dále taky to, že mi to dá zkušeností do života. Budu tam sám na sebe v cizí zemi, a to je snad nejlepší “škola” ze všech.

Pro Draky Brno

Jan Felkl

Starší články