>

Trenérem snadno a s úsměvem

draci_treneri, 28.11. 2017 Aktuality

O víkendu proběhla v líbezné Litomyšli klinika pro začínající trenéry pod názvem Rookie coaches clinic. Z našich řad se účastnila čtveřice, konkrétně: Martina Kallasová, Petr Horký, Filip Pospíšil a Roman Kroutil.

Klinika začala v pátek příjezdem okolo 17. hodiny na internát, kde se účastníci navečeřeli a Roman Lipavský s Ríšou Kaničkou představili konkrétní program. Přes 70 posluchačů si v pátek vyslechlo v jídelně 3 přednášky a následovala volná diskuze. Sobota už byla zaměřena prakticky. Ve dvou tělocvičnách se všichni seznámili se základy chytání, pálení a házení. Velký důraz byl po celou dobou kladen na fyzickou připravenost a rozvoj pohybových dovedností. Každý budoucí trenér si vše musel vyzkoušet. Sobotní večer byl znovu věnován přednáškám. V neděli byli trenéři rozděleni na 4 skupiny a každá si nachystala svůj, pro některé první, vlastní trénink. Celá klinika byla zakončena tombolou, kdy výdělek poputuje na nadaci baseball czech, která přispívá sociálně slabším hráčům na účast na turnajích. Každý trenér díky této klinice získal III. trenérskou třídu a licenci Family. Hlavním ale bylo prohloubení vzájemných vztahů, začlenění nových trenérů do řad těch zkušenějších a přebrání zkušeností, které snad všichni uplatní v tělocvičně a na hřišti.

Za lektory zde byl Arnošt Nesňal a já. Bylo úžasné vidět zápal začínajících trenérů a je to skvělý základ pro naši mládež, která se neustále rozrůstá.

Romanovi Lipavskému, Ríšovi Kaničkovi a Pavlu Chadimovi velké díky.

 

Za Draky Brno

Jan Felkl

Starší články