>

Trojí úspěch dvojice Lukáš Řehůřek a Ondřej Furko

draci_treneri, 12.10. 2017 Aktuality

Je jim teprve 18. Letos se jim podařilo, o čem si jiní mohou nechat zdát. Získali tituly mistra ČR ve třech různých kategoriích – U18, U21 a EXL. Oba dostali šanci poprvé v A týmu a manažer Arnošt Nesňal byl spokojen. Oba kluci strávili v letošním roce na hřišti enormní množství času a tohle je jejich odměna.

Položili jsme jim jednoduché otázky:

Co pro vás znamená zisk 3 titulů za Draky Brno?

Ondřej Furko: Zisk tří titulů je pro mě to nejlepší zakončení sezóny. Dost mě mrzí, že jsem u všech titulů nemohl být, ale takový je život. Už se těším na zimní přípravu a na nadcházející sezonu.

Lukáš Řehůřek: Je to úžasný pocit. Ze všech titulů mám obrovskou radost. Úsilí a dřina stála za to. Do budoucna je to pro mě velká motivace.

Kterého titulu si nejvíce vážíš?

Ondřej Furko: Osobně si vážím všech titulů stejně. Jsem strašně rád, že jsem mohl tento rok všechny tři získat, protože taková šance už dost pravděpodobně v životě nebude.

Lukáš Řehůřek: Nemůžu říct, že si některého titulu vážím víc než jiného. Ze všech tří mám stejně dobrý pocit. V každé kategorii jsem se snažil co nejvíc pomoct týmu.

Jak hodnotíš jednotlivé trenéry a co jsi si od nich vzal?

Ondřej Furko: Tak nejdřív bych začal Pavlem Chadimem, který mě trénoval v kategorii U18 a dokonce i na mistroství Evropy do 23 let. S Pavlem jsem už zažil těžké zápasy, některé jsme vyhráli a některé prohráli. Osobně mám Pavla hrozně rád, myslím si, že je to suprovej člověk a doufám, že si vezme kluky i na další sezónu. A co jsem si od něj vzal? Určitě vybírat si nadhozy a že někdy míň je víc.

V další kategorii mě trénoval Jan Altrichter, a to v kategorii do 21 let. Alťa už mě trénuje spoustu let, byli jsme spolu na Junior league world series a vyhráli pár titulů. Altu mám taky hrozně rád, je to trenér, který se tím snaží bavit, ale jakmile jde o vítězství, tak ho nic nezastaví. Za všechny borce ti patří velké díky Alťo.

Trenér, který mi dal tuto sezonu jednoznačně nejvíc je Arnošt Nesňal, trenér A-týmu. Chtěl bych Arnymu moc poděkovat, za to, kolik času do mě vložil a kolik balonů mě naházel. Myslím si, že bez něj bych takhle úspěšnou sezónu na pálce neměl, a to že mě umožnil se předčasně vrátit z Ameriky a pomoct kategorii U18 k titulu, to bylo něco neuvěřitelného.

A jako posledního trenéra tu máme trenéra, díky kterému tento sport vůbec hraji. Trénuje mě v kategorii do 18 a 21 let. Jmenuje se Tomáš Furko a je to můj táta. S taťkou vždycky děláme podrobné pozápasové analýzy, u kterých se většinou neshodneme. Přesto stejně děkuji, že se mnou na hřišti jsi táto.

Lukáš Řehůřek: Arny – velká autorita a vzor. Naučil mě mít čistou hlavu a soustředěnost na pálce.

Alťa – kliďas a kamarád. Jeho důvěra ve mně posílila moji snahu na sobě víc pracovat.

Pavel – velký taktik a stratég. Naučil mě, že není nic ztraceno, dokud není odehraný poslední out.

Obrovská gratulace borcům za to, jakým jsou vzorem pro mládež. Jednoduše: "Bez práce, nejsou koláče."

 

Za Draky Brno

Jan Felkl

Starší články