>

Obhajobu U21-ky složily na výbornou a mohou se radovat

felkl_clanky, 05.10. 2017 Aktuality

Naši kluci bojovali o titul v soutěži pro hráče do 21 let, a i zde obhajovali zlaté medaile. Ve finálové sérii se střetli s městskými rivaly Hrochy, opakovala se tak situace z roku 2016. Sérii začali lépe Hroši (6:3), ale v dalších 3 utkáních zvítězili Draci (3:1, 17:12, 11:1) a tak mohli i letos slavit mistrovský titul.

Za zmínku stojí určitě právě druhé utkání této série, které se hrálo v pondělí, a bylo přerušeno po 9 směnách pro tmu za stavu 1:1. Byl to souboj nadhazovačů Kalábka v černém dresu (15 SO) proti Barešovi v modrém (13 SO). Pokračovalo se v sobotu a odehráli se 4 směny tie-breaku, kdy za Hrochy pokračoval Bareš a za Draky Nebenführ. Výhru brali Draci po chybě domácích a dalších 2 volných metách.

Třetí zápas se hrál rovnou v sobotu po dohrávce a kluci získali obrovskou duševní výhodu. Na hřišti to bylo vidět. Po 6 a půl směnách svítilo na tabuli skóre 14:4 v náš prospěch, ale Hroši ukázali své kvality a v dohrávce nasázeli 7 bodů. Je to obrovský důkaz toho, jak silný tým doopravdy mají a jací jsou bojovníci. Zápas nakonec skončil 17:12 v dračí prospěch.

Den poté se hrál zápas číslo 4. Hroši bohužel bez Svati Krauta nebyli vybaveni na dá se říct 3 zápasy v řadě. Zápas otevřel Martin Kalábek z pozice prvního pálkaře homerunem a zbytek týmu přidal další 3 body. Do 8. směny bylo však skóre pouze 1:5. Honza Nebenführ ani Vašek Tauš však nedali pálkařům příliš „čuchnout“. Přiblížila se pozdní odpolední hodina a hoši zabrali, přidali 6 bodů a paralelně s týmem U15 vyhráli o rozdíl svůj poslední zápas sezóny a mohli se radovat z titulu.

Závěrem poděkování Honze Altrichtera:

„Rád poděkoval všem hráčům, kteří se o tuhle úžasnou sezonu zasloužili. Velké díky patří také hráčům, kteří nepatřili k základní sestavě, ale byli vždy připraveni hrát, když si starší hráči plnili povinnosti v A-týmu. Dále bych rád poděkoval rodičům za podporu hráčů a celého týmu na zápasech, bez vás jsme poloviční. Největší díky patří Tomovi Furkovi, který si letos prošel opravdu náročnou sezonou a díky jeho práci s iscore mohl každý náš fanoušek sledovat zápasy i doma nebo v práci.“

Držíme palce U18, kteří ode dneška bojují na MČR.

 

Jan Felkl

 

Starší články