>

Draci válí v mládežnických reprezentacích

felkl_clanky, 26.07. 2017 Aktuality

Kluci do 12 let mají neskutečně nabitý program. Ještě před 2 týdny byli v holandském Utrechtu na Mistrovství Evropy. Zde skončili na 3. místě po neskutečném posledním zápase ve skupině s pozdějším vítězem celého turnaje, Itálií. Semifinále skončilo 6:7 a do hry nastoupili všichni zástupci našeho klubu. Jakub Winkler, Šimon Klacl a Vincent Major. První dva jmenování chodili většinou jako první dva pálkaři v pořadí. Vincent sám na sebe práskl už před turnajem, že je hlavní posilou na lavičce, ale do zápasu se podíval jako střídající běžec a poté hrál na 3. metě. Zápas o 3. místo hráli naši kluci proti Německu, které je před rokem porazilo ve finále. Porážku jim nyní vrátili v poměru 8:2 a získali tak cenný kov.

Kluci si dali na týden pauzu a nyní jsou již na Taiwanu v části Tainan, kde se utkají s nejlepšími týmy světa během světového poháru. Začínají už za 2 dny proti silnému Japonsku. Nesmíme zapomenout na dalšího zástupce Draků Brno, Milana Prokopa staršího, který ještě na ME byl v roli asistujícího trenéra, ale po odvolání Mariána Krásného byl zvolen jako hlavní trenér a tým na MS diriguje.

Žákům držíme palce a věříme, že přivezou co nejvíc výher, a hlavně spousty zkušeností.

Dalšími národními reprezentanty byla „osmička“ borců do 15 let, kteří se v neděli vrátili z rakouského Wieneru Neustadtu, kde hájili české barvy na Mistrovství Evropy. Jako by to byl osud, ale stejně jako žáci, i kadeti bohužel nepostoupili do finále o rozdíl jediného bodu. Zápas s pozdějším vítězem turnaje, Německem, skončil 8:9. O bronzové medaile se tým porval s mladým týmem Francie. I přes malou nechuť dál bojovat, kluci zatli zuby a Francii nakonec vcelku jasně přehráli 11:8 a domu tedy také přivezli bronzové medaile.

Draky reprezentovali tito hráči: Šimon Drápela, David Mergans, Milan Prokop, Pavel Pařízek, Matěj Vlach, Ondra Filip, Lukáš Malý a Adam Prudil. Poslední dva jmenovaní se stali nejlepšími pálkaři týmu a skončili v TOP 3 pálkařích celého turnaje. Já osobně měl tu čest, že jsem u týmu působil jako asistující trenér.

Dále už mají za sebou kvalifikaci region jih Senior league, kteří bohužel nepostoupili. Zde obstojně reprezentovali Draky Tomáš Jurčík, Tomáš Pernička, David Mergans, Ondřej Lochman a Tomáš Chadim.

V Junior league se naopak klukům v Kutně dařilo a velká část byla zároveň v týmu kadetského národního týmu. Ondřej Králík byl dalším Drakem, který však reprezentoval klub pouze v Polsku. Kluci porazili Itálii a postoupili tak na světovou sérii do USA. Zde v řadách trenérů působili Jan Svoboda, Martin Kalábek a Lukáš Janíček.

Kategorie Intermediate se bohužel neprobojovalado USA, ale i tak zanechala slušné výsledky. Reprezentovali Dominik Polgár, Milan Tomeček, Ondřej Koukal a David Chvátal. Výpravu vedl Adam Jarolím a asistoval Tomáš Koukal.

V nejmladší kategorii Little league byl Michal Šindelka, Vojta Prokop, Hugo Pejchar, Kryštof Chmel a Tomáš Urbánek. Kluci se dostali do pomyslného semifinále, kde bohužel prohráli s výběrem Velké Británie.

Za Draky Brno

Jan Felkl

Starší články