>

Povedený Dračí týden

draci_treneri, 23.07. 2017 Aktuality

Po vítězství v Českém baseballovém poháru čekal na Draky hodně náročný program. V rámci Nadstavby o titul totiž museli odehrát čtyři zápasy ve čtyřech dnech. Ve všech nakonec dokázali uspět.

20.7. Draci - Hroši  6:0

Hned den po vítězném utkání v Třebíči čekalo na úřadující mistry malé derby s brněnskými Hrochy. Draci však neváhali a do vedení šli již v první směně. To postupně navyšovali a dokráčeli si pro výhru. Velký podíl na ní má také startující nadhazovač Radim Chroust, který v sedmi směnách soupeři povolil pouze pět hitů.

21.7. Draci - Skokani 1:0

Kdo nepřišel v pátek večer na Městský baseballový stadion, tak rozhodně může litovat. K vidění byl totiž fantastický duel nadhazovačů. Jak hostující Chris Dawson, tak domácí startér Michal Sobotka i closer Petr Minařík předváděli výborný výkon. Utkání tak rozhodl jediný odpal, který přišel až v deváté směně, když Terrell Joyce walk-off homerunem (viz. video)zajistil Drakům vítězství.

22.7. Skokani - Draci 4:8

Poprvé v tomto týdnu museli Draci otáčet skóre, když po čtyřech směnách prohrávali s domácími 1:2. Jenže v páté směně třemi body strhli vedení na svou stranu a do konce utkání jej nepustili. Úlohu closera ve druhém zápase v řadě plnil matador Petr Minařík a soupeři v necelých čtyřech směnách povolil pouze jeden doběh.

23.7. Skokani - Draci  0:11 (po 7 in.)

Toto utkání, které kvůli dešti začalo o něco později, bylo nakonec nejjednodušším v uplynulém týdnu. Již po dvou směnách si Draci vybudovali slibný šestibodový náskok a domácí v sobě nedokázali najít dostatek psychických sil, aby se o vítězství poprali. Skvělým výkonem se o to postaralo také nadhazovačské trio Roemer, Vašourek, Nebenführ, které domácím povolilo pouze dva hity.

Drakům tak po tomto víkendu patří první příčka v nadstavbové tabulce, když mají stejný počet výher jako Kotlářka. V příštím týdnu však na obhájce čekají další čtyři velmi náročné zápasy. Nejdříve se ve středu představí na stadionu Hrochů a pak odehrají tři velmi těžké zápasy s Ostravou. Páteční a sobotní na domácím hřišti. V neděli pak jednou na sever Moravy.

 

Starší články