>

CEB Cup: Draci si poradili také s chorvatským Splitem

draci_treneri, 08.06. 2017 Aktuality

Den po výhře nad Minskem čekal na Draky další souboj v rámci CEB Cupu. Tentokrát jim cestě stál chorvatský Split. Brněnský tým si poradil i s touto překážkou.

Chorvaté se první den turnaje postarali o menší překvapení, když dokázali porazit švýcarský Therwill. Domácí baseballisté se tak museli mít na pozoru, pokud nechtěli připustit další překvapení. Jenže byli to právě hráči od Jadranského moře, kdo se ujal vedení. V první směně se proti Michalu Sobotkovi prosadil jedním doběhem.

Jenže hned v další směně Draci otočili skóre zásluhou Martina Červinky, jenž stáhl dva body domácích. A od té doby již brněnský celek vedení nepustil. Rozhodující náskok si vybudovali v šesté směně, kdy doběhli pro čtyři body. Velkou zásluhu na tom měl dobře hrající Arnošt Dubový, který trojmetovým odpalem vyčistil obsazené mety. Arnošt si nakonec v utkání připsal tři hity, tři doběhy a tři RBI.

Poslední tři směny již domácí kontrolovali zápas. Na kopci se prostřídali Radim Chroust, Petr Minařík a Wesley Roemer, kteří nepustili Chorvaty do tlaku.

Draci tak podruhé na turnaji zvítězili. Stále však na ně čeká páteční duel s Therwill Flyers. Pokud v něm uspějí, tak si zajistí postup do další fáze z prvního místa.

Starší články