1. Draci Brno >
  2. MLB v Brně na Dracích!

MLB v Brně na Dracích!

Ondřej Furko a Marti, 14.05. 2024 Aktuality

Velká akce MLB Camp je za námi. Pojďme se společně podívat, jak soustředění vypadalo a představit si koncept celého systému MLB Campu.

Ve středu 1.5. se v YD Aréně potkalo 50 hráčů z reprezentace U12 a U15. Hráči jsou nominováni hlavními trenéry kategorii, takže baseballová kvalita byla nejlepší, která v České republice může být. Draci Brno dostali příležitost hostovat tuto celou akci. Pro hráče bylo zařízeno ubytování, jídlo, doprava, trenéři a celý chod akce.

Hlavním cílem soustředění bylo se ukázat před MLB trenéry a zapsat jim na papír co největší počet hráčů. Tento kemp je prvním schůdkem k velkému snu a na hráčích šlo vidět, jak si váží loga MLB na své hrudi a čepici.

Program kempu byl rozdělen do dvou částí. Dopolední Skills program, kde hráči rozvíjeli svoje baseballové dovednosti a odpoledními zápasy, kde mohli prakticky předvést své dovednosti. Celý kemp končil v sobotu obědem a hráči se rozjeli do svých domovů.

Koncept MLB Campu

Hlavní myšlenkou tohoto programu je nalézt talenty z Česka a následně v rámci tuzemského kempu připravit a vybrat ty nejlepší, kteří následně dostanou pozvánku do další úrovně programu. V rámci soustředění jsou pod dohledem jak reprezentačních trenérů, tak i trenérů z MLB.

Celý koncept MLB Campu má tři úrovně:
 
První stupínek Národní kemp v Brně věk U12 a U15 (Výběr České republiky)
-Nominaci vytvářejí trenéři národních tymů

Druhý stupínek London Series, Londýn, věk 16 až 20 let (výběr Evropy)
-Nominaci vytvářejí MLB

Třetí stupínek WST (World Select Team) Arizona, věk 16 až 21 let (výběr celého světa)
-Nominaci vytvářejí scouti z MLB týmů

 Cesta je dlouhá, ale určitě stojí minimálně za získané zážitky a zkušenosti. Za Draky Brno jsme rádi, že jsme mohli být součástí prvních kroků nominovaných hráčů v cestě za jejich snem.


Děkujeme všem trenérům a Major League Baseball za tento skvělý baseballový týden.
Draci Brno

 

 

 

 

Starší články